Dzilvēku stāsti*

*Dzīvnieks, kam piemīt cilvēka sirds.

Statuss: Noslēdzies.
2021. gada 4. augusts līdz 31. augusts

Projektā “Dzilvēku stāsti” aicinājām visus, īpaši suņu saimniekus doties kulturālā pastaigā kopā ar saviem mīluļiem cauri 10 Rīgas parkiem. Uz parku soliņiem varēja sastapties ar nekustīgiem, taču stāstošiem suņiem, kas sevī slēpa stāstus no rakstnieces Noras Ikstenas un mākslinieka Aivara Vilipsona grāmatas “Suņa dzīve. Stāsti un suneti.”

“Dzilvēku stāsti” ietvaros tēlnieks Kristaps Andersons radīja 10 suņu skulptūras jeb 10 Dzilvēkus, kuru vizuālais noformējums tapa, iedvesmojoties no mākslinieka Aivara Vilipsona suņa figūriņas, kas ilustrēja grāmatu “Suņa dzīve. Stāsti un suneti”. 

Suņu skulptūras pilsētvidē, lai gan pēc formas bija vienādas, atšķīrās to krāsojumā. Stāstošie suņi savu kažoku krāsu ieguva pateicoties māksliniekiem, kuri izlozes kartībā noklausījušies vienu no stāstiem, to vizualizēja uz skulptūras.

Uz skulptūrām tika izvietoti QR kodi. Kodus noskenējot ar viedtālruni, bija iespējams savu pastaigu ar suni uz mirkli apstādināt, lai baudītu kulturālu pauzi. Apsēžoties uz parka soliņa blakus suņa figūrai, varēja noklausīties vienu audio stāstu, ko ierunājusi Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa.

Dzilvēku stāstu laikā no 10 suņu skulptūrām, 3 krita vandāļu rokās, tās tika norautas no soliņiem un saplēstas. Tomēr 7 izdzīvojušie suņi, ja piedzīvos profesionālu kosmētisko remontu, tad varēs priecēt sabiedrību arī citos projektos.

Projekta ilgtspēja
Dzilvēku stāstu suņu skulptūras varētu priecēt arī citu pilsētu iedzīvotājus un suņu draugus. Aicinām pilsētu pašvaldības un iedzīvotājus ar mums sazināties, lai īstenotu šo projektu arī citviet Latvijā. Uz tikšanos tur, laukā!

Paldies atbalstītājiem

  • Rīgas domei par iespēju organizēt projektu Rīgas vasaras kultūras programmā un finansiālu atbalstu
  • Uzņēmumam SIA S.D.D. Group par finansiālu atbalstu un ticību mūsu spēkiem
  • Latvijas Nacionālais teātrim par iespēju izmantot audio stāstus
  • Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas topošajiem māksliniekiem kā arī Mārim Subačam, Armandam Grundulim un Ilizanei Grīnbergai par skulptūru māksliniecisko noformējumuFoto: Juris Gavrilovs, F64 Photo Agency.

Foto galerija

Projekta atbalstītāji:

Kontakti

info@sunsarmisiju.lv
+371 29497815 (Liene)
Ja mūsu mērķi sakrīt ar jūsējiem, aicinām uz sadarbību!

Rekvizīti

“Suns ar misiju”
Garozes iela 32-10, Rīga, LV-1004
Reģ. nr.: 40008289289
Bankas rekvizīti:
Swedbank AS, IBAN: LV71HABA0551047028510

Maksājuma mērķī variet norādīt konkrētā projekta nosaukumu.