Dzilvēku stāsti

Statuss: Aktīvs. 2021. gada 4. augusts līdz 31. augusts

“Dzilvēku stāsti” aicina visus, īpaši suņu saimniekus doties kulturālā pastaigā kopā ar saviem mīluļiem cauri Rīgas 10 parkiem. Uz parku soliņiem būs iespējams sastapties ar nekustīgiem, taču stāstošiem suņiem, kas sevī slēpj stāstus no rakstnieces Noras Ikstenas un mākslinieka Aivara Vilipsona grāmatas “Suņa dzīve. Stāsti un suneti.”

Uz tēlnieka Kristapa Andersona radītajām skulptūrām ir izvietoti QR kodi. Kodu noskenējot ar viedtālruni, ir iespējams savu pastaigu ar suni uz mirkli apstādināt, lai baudītu kulturālu pauzi. Apsēžoties uz parka soliņa blakus suņa figūrai, var noklausīties vienu audio stāstu, ko ierunājusi Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa.

Mākslinieciskais noformējums

Projekta ietvaros izveidotas 10 suņu skulptūras, kuru mākslinieciskais noformējums tapis, iedvesmojoties no mākslinieka Aivara Vilipsona veidotajām suņu figūriņām, kas ilustrēja grāmatu “Suņa dzīve. Stāsti un suneti”.
Suņu skulptūras ieguvušas daudzveidīgu krāsojumu, pateicoties māksliniekiem, kuri izlozes kartībā noklausījušies vienu no stāstiem un to vizualizējuši uz skulptūras.

“Ar suni veidojas tāda kā draudzība uz mūžu, un es suņus saucu nevis par dzīvniekiem, bet par dzilvēkiem, jo viņos ir kaut kas no cilvēka un kaut kas no dzīvnieka, un tāpēc es viņus dēvēju par dzilvēkiem. Un, ja mēs iemācīsimies to, ko zina suņi, mēs noteikti būsim labāki cilvēki.”

Nora Ikstena

Kulturālās pastaigas karte

Uzspiežot suņa nosaukumam nokļūsti Google kartē vai skaties izvērstu informāciju zemāk.

Šobrīd uz parku soliņiem klātienē apskatāmi tikai 6 no 10 suņiem, jo četri no tiem piedzīvoja garāmgājēju vandālismu. Cietušo suņu – Frīdas, Pērkona, Pipara un Monas – stāstus ikviens vēl aizvien var noklausīties parkos noskenējot QR kodu uz stendiem.

Vairāk info par katru dzilvēku

HEROLGS ŠIRHANA DĒLS — GRĪZIŅKALNS

“[..] Heroldam par varītēm gribējās viņiem pieiet klāt, paluncināt asti, nolaizīt roku, tādejādi dodot savu suņa sirds atbalstu grūtā dzīves brīdī.”

Mākslinieks: Kate Irbe Bērza
Tēlnieks: Kristaps Andersons

Stellas stāsts

“[..] viņa savā suņa prātā atcerējās pašas piedzimšanu. Viņa bija bijusi maza zvaigznīte lielajā debesjumā, kas pletās virs galvas.”

Mākslinieks: Kristīna Lāce Raibarte

Paldies atbalstītājiem

  • Rīgas domei par iespēju organizēt projektu Rīgas vasaras kultūras programmā un finansiālu atbalstu
  • Uzņēmumam SIA S.D.D. Group par finansiālu atbalstu un ticību mūsu spēkiem
  • Latvijas Nacionālais teātrim par iespēju izmantot audio stāstus
  • Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas topošajiem māksliniekiem, Mārim Subačam, Armandam Grundulim un Ilizanei Grīnbergai par skulptūru māksliniecisko noformējumu

Projekta atbalstītāji:

Kontakti

info@sunsarmisiju.lv
+371 29497815 (Liene)
Ja mūsu mērķi sakrīt ar jūsējiem, aicinām uz sadarbību!

Rekvizīti

“Suns ar misiju”
Garozes iela 32-10, Rīga, LV-1004
Reģ. nr.: 40008289289
Bankas rekvizīti:
Swedbank AS, IBAN: LV71HABA0551047028510

Maksājuma mērķī variet norādīt konkrētā projekta nosaukumu.